Lint kiudoptiline valguskaabel

Lint kiudoptilised kaablid (Ribbon) sobivad kasvavate ribalaiuse vajaduste rahuldamiseks lokaalsetest võrkudes (LAN) linnakutes, tootmishoonetes, samuti andmekeskusetes, kus on vajadus suurel arvule kiududele. Lint kiudoptilised valguskaablid suudavad pakkuda suurimat kiudude tihedust kaablis, kiireimat kidude kasutuselevõtu aega ja vähendab ruumi raiskamist seadmekappides.

Lint kiudoptilise valguskaabeli disain

Lint kiudoptilises kaablis asuvad kiud kõrvuti lindil ja tavaliselt 12 kiudu reas, kuid on ka 2,4,6,8,10 kiulisi versioone. Suurima tihedusega kaablid sisaldavad enam kui 3000 kiudu, ning sellise kaabli keevitamiseks on vaja spetsiaalseid tööriistu ja keevitamiseks selleks ettenähtud masinat.

Pildiotsingu ribbon fiber cable tulemus
Lint kiudoptiline kaabel ehk “ribbon” kaabel

Spetsiaalne kaabli disain annab suured eelised:

  • Lint kiudoptilist kaablit saab keevitada ja ühendada palju kiiremini kui üksikuid kiude. See tähendab vaäiksemat paigaldusaega, vähem tööjõukulu ja oluliselt väiksemat taastamis aega.
  • Lint kiudoptilised kaablid võimaldavad kiiresti mahutada suure hulga kiude 1 RU peale tagades sellega kvaliteedi ja ruumi kokkuhoiu.
  • Peamine kasutuskoht – ühenduskaablid rahuvusvaheliste operaatorite ja andmekeskustes serverite vahel ning andmekeskuste vahel
  • Lint kiudoptilist kaablite ühendamiseks kasutatakse spetsiaalseid MPO liidesid mis võimalidavad ühe liidesega ühendada 12-72kiudu
Pildiotsingu mpo 72 fiber tulemus
MPO/MTP liides

Lint kiudoptilised kaablid tagavad kõrgeima kiudude tiheduse ja kõige kompaktsema liidese. Väiksed kulud paigaldusele ja keevitamisele ning mis peamine kiire parandamise rikke korral.

Valguskaabli eelised

Kiirus

  • Võrguühendused Mbps kuni Tbps kiirustega. Tipptundidel võrguühenduse kiirus ei lange ja Teie ettevõtte tööd ei mõjuta.

Usaldusväärsus

  • Valguskaablil põhinevad ühendused omavad suuri eeliseid vaskühenduse ees, kuna kiud on palju vastpidavam kui vask. Valguskaabli võrgud on immuunsed ekstremsetele ilmastikutingimustele, mis võivad kahjustada või takistada andmeedastust ja seadmeid. Elektriliste häirete ei takista valguskaablites andmeedastust ja enamus kaabeid on lisaks dielektrilised.

Ulatus

  • Traditsioonilise lairibaühendus, mis kasutab andeedastuseks vaskekaableid, halveneb, kui kasutaja asub aktiivseademtes mõne kilomeetri kaugusel. Valguskaablis signaali tugevus ei lagune nii kiiresti kui vasevõrgus. Suhteliselt suurte ruumides, aladel või erinevates linnades tegutsevad organisatsioonid saavad ühendada tänu heale signaali tugevusele oma seadmeid suurte vahemaade taha ning samal ajal tagades kiirused, mis vasevõrgus garanteeritud 100 meetri ulatuses. Lõpptarbijatele mõeldud seadmetega saab ühendada seadmeid, ilma valgust võimendamata, kuni 200 km kaugusele.

Lairibaühendus

  • Ettevõtete jaoks, kellel on vajadus edastada suuri andmehulkasid, võivad suhteliselt lihtsalt „tabada lage“ vaskkaabli võrgus. Kuigi kiudoptilise võrgu läbilaske on piiratud, on kasutatav ribalaius oluliselt suurem ja kiirem, kui vaskkaabli võrkudes. Tänapäeva valguskaablil põhinevate seadmetega saavutatakse lihtsalt kiirused kuni 100 Gbps.

Sümmeetriline kiirus

  • „Sümmeetriline kiirus” on termin, mida kasutatakse võrdsete üleslaadimis ja allalaadimis kiirusele viitamiseks võrguühenduses. Sümmeetriline kiirus võimaldab kasutajatel samaaegselt andmesideühenduse kaudu üles- ja allalaadida sisu ilma kiiruses kaotamata.

Hilistus

  • Hilistus on termin, mida kasutatakse andmevahetuse ajal tekkivate viivituste kirjeldamiseks. Valguskaabli võrk kõrvaldab enamus hilistumisega seotud probleemidest, mida kasutajad kogevad vasevõrkudes, eriti video või kõrglahutusega sisu alla- või üleslaadimisel. Hilistumise vähendamise ärilised eelised tagavad: parema kõne kvaliteedi, sujuvamad võrgus paiknevad teenused, kiire koostöö töötajate vahel, katkestusteta töö.